رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از رشد ۴۹ درصدی صدور مجوز واحدهای صنعتی این استان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۰۱۱۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴ 13 October 2021

سیدحسین حسینی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای توسعه صنعتی استان بوشهر اقدامات خوبی صورت گرفته است و طرح‌های مهمی در دست اجرا است که نقش مهمی در تقویت تولید و اشتغال دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر افزود: در سفر رئیس جمهور هفت مصوبه در بخش صنعت، معدن و تجارت محقق شد که اعتبارات خوبی در این حوزه هزینه می‌شود؛ یکی از طرح‌های مهم استان منطقه ویژه شمال استان بوشهر است که ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای زیرساخت‌های داخلی آن اختصاص یافته است.

وی توضیح داد: تأمین اعتبار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی برای یک واحد مهم صنعتی و تأمین منابع سرمایه در گردش و ثابت برای سایر واحدهای تولیدی و طرح‌های تولیدی بخشی از این مصوبات بوده است.

این مقام مسؤول ادامه داد: یکی دیگر از مصوبه‌های دولت سرمایه گذاری مستقیم یا به صورت مشارکتی با بخش خصوصی در زمینه تولید لاستیک، صنایع میان دست و پایین دست پتروشیمی و صنایع آهک در شهرستان‌های دارای نرخ بیکاری بالا در استان است.

حسینی خاطرنشان کرد: تأمین مالی و پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت و در گردش برای ۹ طرح اولویت دار در استان از طریق بانک صنعت و معدن، ملی، تجارت و ملت از دیگر طرح‌های مصوب بوده است.

رشد ۴۹ درصدی صدور جواز صنعتی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: طی نیمه نخست امسال سال جاری ۱۶۷ فقره جواز تأسیس صنعتی با پیش بینی سرمایه‌گذاری ۴۹ هزار میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال چهار هزار و ۴۵۸ نفر صادر شده است.

وی از افزایش ۴۹ درصدی تعداد جواز تأسیس صنعتی در استان خبر داد و بیان کرد: در این مدت مجوزهای صنعتی از نظر پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۴۳۶ درصد و از نظر پیش بینی اشتغال ۲۷ درصد رشد داشته‌اند.

حسینی تاکید کرد: تاکنون ۶۱۴ فقره جواز تأسیس طرح صنعتی با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۳۴۶ هزار و ۹۵۳ میلیارد ریال و پیش‌بینی  اشتغال ۲۲ هزار و ۶۳۷ نفر صادر شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار