مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: افزایش عمق کانال دسترسی بندر بوشهر برای ایجاد شرایط تردد کشتی‌های ۵۰ هزارتنی در اولویت طرح‌های توسعه‌ این بندر است.
کد خبر: ۱۰۰۳۵۴۴
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳ 22 October 2021

سیاوش ارجمندزاده روز جمعه در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از تاسیسات بندری در بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: استان بوشهر ۱۱ بندر تجاری دارد که بزرگترین آن بندر بوشهر با ظرفیت هشت میلیون تن تخلیه و بارگیری است.

وی بیان کرد: در فاز نخست، توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین تدارک دیده شده و یک برنامه پنج ساله توسعه بندر بوشهر تا سال ۱۴۰۵ مشخص شده که براساس این مطالعه برنامه‌‏ها یکی پس از دیگری اجرایی خواهد شد.

ارجمندزاده ادامه داد: یکی از مهم‌ترین برنامه های برای بندر بوشهر توسعه دریایی است که مقرر شد با افزایش عمق کانال تا ۱۳.۵ متر زمینه برای تردد کشتی‌های ۵۰ هزار تنی در بوشهر فراهم شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در شرایط کنونی در بندر بوشهر تنها امکان تردد کشتی‎‌های ۳۰ هزارتنی است که با اجرای طرح توسعه علاوه بر فراهم شدن شرایط برای تردد کشتی‎‌های ۵۰ هزار تنی، مساحت محوطه‎‌های ترمینال‌های کانتینری، صادرات مواد معدنی و نفتی افزایش پیدا می‌‏کند.

وی در ارتباط با بنادر تابعه استان بوشهر نیز اظهار کرد: طرح توسعه بنادر تابعه بوشهر نیز در قالب ۱۵ سال و سه برنامه پنج ساله (از سال ۱۴۰۰) به تصویب رسیده است.

ارجمندزاده عنوان کرد: در قالب طرح توسعه با افزایش ظرفیت بنادر زمینه برای رونق روزافزون تجارت آنها فراهم شود که نتیجه آن افزایش اشتغال و رونق کسب و کار حوزه دریانوردی در استان بوشهر است.

وی افزود: در این ارتباط با یک گام رو به توسعه بیشتر تلاش می‏‌شود تا شناورهای سنتی بتدریج جای خود را به شناورهای فلزی داده و بنادر تابعه در این استان بتوانند بخوبی در عرصه تجارت بین المللی فعالیت داشته باشند.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی چهارشنبه شب با هدف سفر سه روزه و بازدید از پروژه‌های توسعه ای میدان گازی پارس جنوبی، بازدید از گلخانه‌های شهرستان دشتی، شرکت در شورای برنامه ریزی استان بوشهر، بازدید از بنادر و نیروگاه اتمی بوشهر وارد فرودگاه بین المللی خلیج فارس عسلویه شدند.

اعضای این کمیسیون صبح امروز از تاسیسات بندری بوشهر بازدید و در ادامه نیز بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر را به عنوان برنامه پایانی سفر خود به بوشهر در دستور کار دارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار