رئیس پژوهشکده میگو کشور با اشاره به اینکه از ۱۰ هزار جفت مولد میگو بیش از ۲.۴ میلیارد قطعه بچه میگو تولید می‌شود گفت: در آینده مرکز تولید مولد میگو عاری از بیماری برای تکثیر بچه میگو در بوشهر راه اندازی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۱۴۰۴۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳ 06 December 2021

 

عقیل دشتیان‌نسب در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به وقوع بیماری لکه سفید در اراضی پرورش میگو استان بوشهر اظهار داشت: پس از وقوع این حادثه، پژوهشکده میگو اقدام به تولید مولد میگو عاری از بیماری کرد.

وی با اشاره به تولید مولد میگو در ایستگاه تحقیقاتی خلیج‌فارس بوشهر افزود: اصلاح نژاد و به‌گزینی مولد میگو از دیگر برنامه‌ها این پژوهشکده است که اکنون ۴ جمعیت مولد میگو پرورشی نگهداری می‌شود.

رئیس پژوهشکده میگو کشور، عاری از بیماری، رشد مناسب، تراکم‌پذیری برای پرورش را از ویژگی‌های ۴ جمعیت میگو یاد شده دانست و بیان کرد: مشارکت بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید مولد میگو عاری از بیماری در دستور کار قرار دارد.

وی اضافه کرد: با همکاری بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان مرکز تولید مولد میگو عاری از بیماری برای تکثیر بچه میگو ویژه پرورش در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

دشتیان‌نسب، برنامه‌ریزی برای تولید ۱۰ هزار جفت مولد میگو از گونه وانامی خبر داد و تصریح کرد: نیاز استان بوشهر به مولد میگو پرورشی ۲۰ هزار جفت است که اکنون ۵۰ درصد آن تولید می‌شود که توانایی ۲.۴ میلیارد بچه میگو از آن‌ها تولید می‌شود و در اختیار پرورش‌دهنده قرار می‌گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار