معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن در استان گفت: با اجرایی شدن طرح‌های نهضت ملی مسکن، ۱۶۰ هزار نفر در استان بوشهر صاحب مسکن می‌شوند.
کد خبر: ۱۰۵۴۰۲۴
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲ 02 July 2022

به گزارش تابناک بوشهر، محمد هادی رستمیان ظهر امروز در نشست بررسی روند اجرا طرح‌های عمرانی با بیان اینکه در سفر هیئت دولت به استان بوشهر 90 طرح مصوب شد اظهار داشت: باید مصوبات هر چه سریعتر به سرانجام برسند.

وی پاسخگو بودن مدیران دستگاه‌های اجرایی در سفر استانی رئیس جمهور به بوشهر در اجرا طرح‌ها را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: پیش‌بینی‌ پروژه‌ها شاخص برای دور دوم سفر استانی رئیس جمهور به استان بوشهر یکی از مأموریت‌های مهم مدیران دستگاه‌های اجرایی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر باتأکید بر گنجانده شدن طرح‌های مورد نیاز در مصوبات دور دوم سفر استانی رئیس جمهور به بوشهر بیان کرد: در یک ماه گذشته در نشست‌های تخصصی با دستگاه‌های اجرایی که بیشتر از 80 درصد اعتبار عمرانی در اختیار دارند زمینه جذب آنها فراهم شده و باید اعتبارات پیش از پایان تیر ماه جذب شوند.

رستمیان با اشاره به وضعیت تولید و مصرف آب و برق و اهمیت مدیریت مصرف افزود: اکنون کشور با تداوم خشکسالی با کمبود 15 هزار مگاوات تولید برق مواجه است که در این راستا صرفه‌جویی و مدیریت مصرف برق باید در اولویت همگان قرار داشته باشد.

وی میزان مصرف آب شرب در استان بوشهر در شبانه‌روز را 400 هزار مترمکعب دانست و با بیان اینکه کاهش بارش باران در فصل زمستان گذشته بر روی آب رودخانه شاپور کازرون یکی از منابع تأمین کننده آب شرب اثر گذاشته است گفت: آورد آب از رودخانه‌ شاپور و چشمه ساسان کازرون در تأمین آب استان بوشهر 25 هزار مترمکعب در شبانه‌روز کاهش یافته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر از وارد مدار شدن بخشی از تأسیسات آب‌شیرین‌کن در حال اجرا در بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: کمبود 25 هزار مترمکعب یاد شده 10 هزار مترمکعب آب از طریق پروژه‌های آب‌شیرین‌کن جبران شده و باید برای جبران مابقی کاهش آب استان مدیریت مصرف مورد توجه جدی مشترکان قرار گرفته شود.

رستمیان با اشاره به اجرا طرح ملی جهش مسکن تصریح کرد: طرح نهضت ملی مسکن در استان اجرایی شده و تاکنون ساخت حدود 10 هزار مسکن آغاز شده و ساخت 2 هزار و 500 واحد دیگر نیز به‌زودی آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: با اجرایی شدن 40 هزار واحد مسکونی در مدت 4 سال، 160 هزار نفر در شهرها و روستاهای استان بوشهر صاحب مسکن می‌شوند که تأمین آب، برق و سایر خدمات از جمله کتابخانه، فضاهای ورزشی، تفریحی، فرهنگی و سبز باید از هم اکنون مورد توجه قرار گرفته شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار