مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر از رشد ۹۱ درصدی مشارکت مردم استان در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به سال گذشته خبر داد.
کد خبر: ۴۶۹۳۳۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵ 30 July 2017
به نقل از  روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، هاشمی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در گفتگو با خبرنگاران عنوان کرد: بالغ بر ۷ هزار و پانصد نفر در هفتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی شرکت کرده اند که این میزان در مقایسه با سال گذشته (۳۹۶۵ نفر) رشد قابل توجهی داشته است.

سید علی هاشمی مطرح کرد: جشنواره ملی کتابخوانی رضوی از سری برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) به مناسبت دهه کرامت برگزار می شود که امسال کتابخانه های عمومی استان برای دومین سال متوالی میزبان برگزاری آن هستند.

مدیر کل کتابخانه های استان افزود: با توجه با پتانسیل خیرین و مساعدت این قشر نیک اندیش در برنامه های فرهنگی و با عنایت به اهمیت موضوع، در ابتدای این جشنواره جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز بوشهر را برگزار کردیم تا بتوانیم از این ظرفیت دراجرای بهتر این رویداد فرهنگی بهره مند شویم.

وی ابراز داشت: پس از ابلاغ دستور العمل اجرایی هفتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، نشست ها و جلسات متعددی با دستگاه های فرهنگی استان، شورای فرهنگی عمومی به ریاست نماینده ولی فقیه در استان، انجمن خیرین کتابخانه ساز، و انجمن کتابخانه های عمومی استان به منظور تببین و معرفی این جشنواره برگزار کردیم.

هاشمی گفت: به لطف و مدد الهی و همت کتابداران پرتلاش استان جمعیتی بالغ بر ۷ هزار و پانصد نفر در این جشنواره مشارکت داشته اند.

دبیر استانی جشنواره کتابخوانی رضوی گفت با شرکت بالغ بر ۷ هزار و پانصد نفر نسبت به سال گذشته  که ۳۹۶۵ نفر مشارکت داشته اند، شاهد رشد ۹۱ درصدی هستیم که این دستیابی به این مهم ریشه در دلدادگی و معرفت مردم متدین استان بوشهر نسبت به اهلبیت(علیهم السلام) دارد.

وی تصریح کرد: در این جشنواره  ۶ عنوان کتاب برای رده های سنی مختلف معرفی شد که انتخاب این منابع بر اساس یک سیاست عقلایی و اصولی و بنا به نیاز مردم و پس از آسیب شناسی و نیازسنجی در جامعه، ارائه شده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در ادامه بیان داشت: با توجه به بافت مذهبی روستاها و شهرهای کوچک استان و ابراز دلداگی این مردم به فرهنگ متعالی تشیع  و همچنین وجود ۲۲ باب کتابخانه در این روستا ها مشارکت قابل توجهی را در این مناطق شاهد بوده ایم.

وی عنوان کرد: به لطف الهی از ابتدای برگزاری این جشنواره سازمانها و نهاد های مختلفی چون ائمه محترم جمعه، استانداری، فرمانداری ها، شهرداری ها، سپاه امام صادق(ع)، آموزش و پرورش، هلال احمر و منطقه ویژه اقتصادی بوشهر مساعدت داشته اند که این اهتمام و همکاری شایسته تقدیر و امتنان است.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: