رئیس ایمنی و آتش‌نشانی مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: در تعمیرات اساسی پالایشگاه‌های مجتمع پارس جنوبی در سال ۱۳۹۵ حوادث بیش از ۱۷ درصد نسبت به سال ماقبل آن کاهش یافته است.
کد خبر: ۴۷۱۲۴۶
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴ 02 August 2017
عطالله قاسمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان مجتمع گازی پارس‌جنوبی بزرگترین تاسیسات تولیدی صنعتی است اظهار داشت: تولید بیش از 60 درصد گاز کشور از این مجتمع گازی تامین می‌شود که این خود نقش مهم و تاثیرگذار مجتمع گازی پارس جنوبی نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه متخصصان این مجتمع گازی، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را متبلور کرده‌اند افزود: متخصصان داخلی در همه امورات، طراحی، نصب، راه‌اندازی، تعمیرات و بازسازی پالایشگاه‌ها و دیگر بخش‌های مجتمع گازی پارس جنوبی بر اساس طرح‌های اقتصاد مقاومتی با توانمندی بالا مشارکت دارند.

رئیس ایمنی و آتش‌نشانی مجتمع گاز پارس جنوبی از ثبت میلیون‌ها ساعت کارکرد بدون حادثه در این مجتمع گازی خبرداد و گفت: پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی در سال‌های اخیر با حفظ استانداردها و انجام اقدامات و برنامه ریزی‌های مناسب، موفق به کاهش حوادث در این مجتمع عظیم گازی شده‌اند.

 قاسمی، با اشاره به کارکرد بدون حادثه به میزان بیش از 5.9 میلیون ساعت در مجتمع گازی پارس جنوبی تصریح کرد: تا به امروز مجموع ساعت کارکرد بدون حادثه مجتمع عظیم گازی پارس جنوبی، بیش از 5 میلیون و 960 هزار ساعت بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان ساعت کارکرد بدون حادثه متعلق به فاز 12 پارس جنوبی است افزود: بیش از یک میلیون و 80 هزار ساعت کار بدون حادثه در فاز 12 پارس جنوبی بیشترین رکورد بین فازهای دیگر پارس جنوبی ثبت شده و پس از آن به ترتیب فازهای 4 و5، فازهای 2 و 3 و سایر پالایشگاه‌های منطقه پارس جنوبی قرار دارند.

رئیس ایمنی و آتش‌نشانی مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه در سال‌های گذشته همواره تلاش کارکنان HSE در راستای جلوگیری از حوادث بوده است، افزود: در تعمیرات اساسی سال 1393 میزان حوادث 39 درصد کاهش داشته و این در حالی است که حوادث در سال 1394 نیز نسبت به ماقبل آن 21 درصد کاهش داشته است.

قاسمی از کاهش حوادث در مجتمع گازی پارس جنوبی در سال گذشته خبر داد و گفت: در تعمیرات اساسی پالایشگاه‌های مجتمع پارس جنوبی در سال 1395  حوادث بیش از 17 درصد نسبت به سال ماقبل آن کاهش یافته است.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: