معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر با اشاره به فعالیت پرورش میگو در۴ هزار و ۴۰۰ هکتار از سایت‌های ۱۰ گانه استان بوشهرگفت: تاکنون برداشت میگو در سه‌هزار هکتار اراضی پرورشی این استان به پایان رسیده است.
کد خبر: ۵۰۴۳۵۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵ 07 October 2017
صغری اشرف با اشاره به فعالیت‌های پرورش میگو در اراضی ساحلی استان بوشهر اظهار داشت: فعالیت پرورش این آبزی از اواخر فروردین در راستای تکثیر بچه میگو در استان بوشهر آغاز که لاروریزی میگو در استخرهای پرورشی از اواخر اردیبهشت اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال 4 هزار و 400 هکتار از اراضی ساحلی استان بوشهر تحت پوشش فعالیت پرورش میگو  قرار دارند افزود: بیش از 3 هزار و 150 استخر برای ذخیره سازی بچه میگو به تاسیسات زیربنایی مجهز شده و این در حالی است که بیش از 8 هزار هکتار از اراضی استان بوشهر برای فعالیت در این عرصه مورد توجه است.

معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر از ذخیره سازی یک‌میلیارد و 100 میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر خبرداد و  خاطر نشان کرد: در استخرهای پرورشی استان بوشهر  میگوی گونه وانامی ذخیره‌ سازی که عملیات برداشت میگو از استخرهای پرورشی آغاز شده است.

اشرف، پیش بینی برداشت 15 هزار تن میگو از استخرهای پرورشی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: سال گذشته پرورش دهندگان میگو 9 هزار تن میگو برداشت کردند که پیش بینی می‌شود امسال با افزایش 70 درصدی به 15 هزار تن برسد.

وی با بیان اینکه تاکنون شش‌هزار و 800 تن میگوی پرورشی از 2 هزار و 400 استخر پرورشی استان بوشهر برداشت شده است گفت: از 4 هزار و 400 هکتار اراضی ساحلی تحت پوشش پرورش میگو تاکنون  میگوی 3 هزار هکتار آن به میزان شش‌هزار و 800 تن برداشت شده است.

معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه 60 درصد میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود افزود:95 درصد میگوی پرورشی استان بوشهر پس از فرآوری و عمل آوری به کشورهای چین، اسپانیا، روسیه، لبنان و دبی صادر می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار