سرپرست پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: در راستای تعمیرات اساسی پالایشگاه هفتم پارس جنوبی، فعالیت این پالایشگاه از ۱۷ تا ۳۰ مهرماه متوقف می‌شود.
کد خبر: ۵۰۴۹۶۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲ 08 October 2017
حسن اسعدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در عسلویه با بیان اینکه فازهای 17و 18 پارس جنوبی 27 فرودین ماه امسال وارد مدار تولید شد اظهار داشت: در فازهای 17 و 18 پارس جنوبی روزانه بیش از 50 میلیون متر مکعب گاز شیرین، 80 هزار بشکه میعانات گازی، 2 هزار و 560 تن اتان، 400 تن گوگرد تولید می‌شود.

وی تولید پروپان و بوتان را از دیگر محصولات  دو فاز یاد شده دانست و با اشاره به انجام عملیات تعمیراتی در این دو فاز با توان متخصصان داخلی تصریح کرد: تعمیرات اساسی پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبی، با بکارگیری توانمندی و استفاده از خدمات تخصصی پیمانکاران داخلی در راستای فرآیند برون‌سپاری مطابق برنامه آغاز و در حال انجام است.

سرپرست پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه عملیات تعمیرات فازهای 17 و 18 پارس جنوبی از سوم مهرماه آغاز شده خاطرنشان کرد: بازه زمانی انجام فعالیت‌های تعمیرات اساسی مطابق برنامه مصوب، از سوم مهرماه  آغاز شده که تا پایان این ماه ادامه دارد.

اسعدی از توقف فعالیت پالایشگاه هفتم پارس جنوبی از 17 مهرماه خبرداد و گفت: توقف کامل پالایشگاه از 17 مهرماه به مدت 6 روز و در نهایت 30 مهرماه بعد از انجام فعالیت‌های تعمیراتی فازهای 18 خاتمه می‌یابد.

وی با بیان اینکه از ابتدای مردادماه مدیریت و مسئولیت تولید و راهبری عملیات پالایشگاه هفتم به مجتمع گازی پارس جنوبی واگذار شده است افزود: با رفع نواقص و پانچ‌های اصلی توسط پیمانکاران طرح، فرآیند تحویل و تحول پالایشگاه نهایی می‌شود.

سرپرست پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه تعمیرات اساسی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است افزود: برای حفظ تولید پایدار و ایمن در زمستان پیش‌رو، برنامه‌ریزی برای انجام بیش از یک‌هزار و 850 مورد فعالیت تعمیرات اساسی در چارچوب چهار هدف اصلی در دستور کار است.

اسعدی بیان کرد: در این بازه رفع نواقص و پانچ‌های پروژه توسط سازندگان و دو پیمانکار اصلی طرح انجام می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار