مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: ۲هزار و ۴۴۸ کودک زیر ۵ سال استان بوشهر تحت طرح پیشگیری از سوءتغذیه قرار گرفتند و در این راستا ۷.۶میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافت.
کد خبر: ۵۰۶۹۵۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳ 11 October 2017
احمد لطفی ظهر امروز در نشست بررسی اجرای طرح‌های حمایت از کودکان مبتلا به سوءتغذیه استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های ویژه برای پیشگیری از مشکلات غذایی کودکان زیر 5 سال بی‌بضاعت استان بوشهر اظهار داشت: در نیمه نخست امسال 14 هزار و 428 سبد غذایی به 2 هزار و 448 کودک مبتلا به سوءتغذیه زیر 5 سال در قالب طرح همسفره در استان بوشهر واگذار شده است.

وی با بیان اینکه سوءتغذیه نوعی بیماری به شمار می‌آید که به‌سبب مصرف ناکافی یا بیش از اندازه یک یا چند ماده غذایی بروز می‌کند، گفت: طرح همسفره به‌منظور تأمین نیازهای غذایی کودکان زیر پنج سال مبتلا به سوءتغذیه، کمک به بهبود وضعیت کودکان، افزایش شاخص سلامت و ارتقاء سطح هوشی جامعه با کودکان سالم از سوی کمیته امداد اجرا می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اعلام اینکه 2 هزار و 448 کودک مبتلا به سوءتغذیه تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر هستند، خاطرنشان کرد: در تهیه سبد غذایی 2 هزار و 448 کودک زیر 5 سال مبتلا به سوءتغذیه افزون بر 7 میلیارد و 606 میلیون ریال در شش‌ماهه نخست امسال هزینه شده است.

وی یادآور شد: بیشتر کودکان دچار سوءتغذیه در مناطق روستایی با ضریب محرومیت بالا سکونت دارند که توسط شبکه بهداشت هر شهرستان شناسایی و به کمیته امداد معرفی می‌شوند.

لطفی با ابراز اینکه سبدهای غذایی متناسب با نیازهای تغذیه‌ای کودکان زیر 5 سال شامل حبوبات، غلات، لبنیات و پروتئین در دوره‌های زمانی معین و با نظارت شبکه بهداشت بین خانواده‌هایی که کودکان مبتلا به سوءتغذیه دارند توزیع می‌شود، افزود: کودکان مورد حمایت در طول دو دوره  6ماهه درمان می‌شوند و مورد پایش و کنترل مستمر مرکز بهداشت قرار می‌گیرند و پس از بهبودی کامل، از چرخه حمایتی خارج و کودکان دیگری که از مشکل سوءتغذیه رنج می‌برند جایگزین می‌شوند.

وی در رابطه با نحوه مشارکت خیّران در طرح همسفره تصریح کرد: نیکوکاران می‌توانند با مراجعه به سایت همسفره امکان انتخاب چند سبد غذایی برای هر کودک به‌مبلغ ماهانه حداقل 72 هزار تومان را تقبل کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار