امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه اوج ایمان، استقامت و مجاهدت در ادوار مختلف در شهرستان دشتی دیده می‌شود گفت: شهرستان دشتی با داشتن علمای بزرگ و حضور در عرصه‌های مبارزاتی در خط مقدم مبارزه با استعمار قرار دارد.
کد خبر: ۵۵۷۶۵۱
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰ 27 January 2018

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری پیش از ظهر امروز در آئین یادواره شهید محمد تاج‌الدین در روستای اسلام‌آباد شهرستان دشتی جایگاه شهیدان را نزد ایزد منان مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: شهدا با شهادت خود با فرشتگان مقرب درگاه الهی هم‌نشین می‌شوند که نشان از جایگاه شهدا نزد خداوند متعال است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر والاترین مقام انسان نزد خداوند متعال را شهادت دانست و خاطرنشان کرد: والاترین مقام انسان نزد حضرت باری تعالی بعد از نبوت، امامت و ولایت شهادت است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه شهید با شهادت خود احیاء می‌شود افزود: دریافت عمر جاودانه‌ از عرش الهی از ویژگی‌های شهادت و شهدا است که نشان از رتبه و جایگاه شهدا نزد خداوند متعال است.

صفایی بوشهری، پیام یادواره‌های شهدا را انتقال فرهنگ ایثار وشهادت دانست و تصریح کرد: پیام بزرگ یادواره‌های شهدا علاوه بر تجلیل از مقام شامخ آنها جنبه تعلیمی آن و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه مهمترین ویژگی و پیام شهدا ولایت‌مداری و مطیع رهبری است تاکید کرد: دین‌داری و تدین، تلاش و مجاهدت برای اسلام و انقلاب اسلامی از دیگر ویژگی‌های شهدا است.

وی با قدردانی از برگزار کنندگان یادواره شهید محمد تاج‌الدین در روستای اسلام‌آباد بیان کرد: برگزاری یادواره این شهید در این روستای دور افتاده و پس از 35 سال از شهادت نشان از عظمت و مقام شهید در اسلام دارد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه مردم شهرستان دشتی در عرصه فرهنگی، انقلابی و مبارزاتی پرآوازه هستند افزود: مردم شهرستان دشتی در جریان‌ بحران‌های مختلف نشان دادند که هیچ موقع دین‌داری و حمایت از اسلام را فراموش نمی‌کنند و این مهم در عرصه‌های مختلف محقق شده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر به علمای بزرگ شهرستان دشتی پرداخت و بیان کرد: سید علی‌نقی دشتی، حاج میرزا احمد دشتی، پورفاطمی‌ها، بحرانی‌ها از علمای بزرگ دشتی هستند که در تمامی عرصه‌های مبارزات ضد استعماری و پیروزی انقلاب شکو همند اسلامی نقش آفرین بوده‌اند.

صفایی بوشهری با اشاره به اینکه اوج ایمان، استقامت و مجاهدت در ادوار مختلف در شهرستان دشتی دیده می‌شود گفت: شهرستان دشتی با داشتن علمای بزرگ و حضور در عرصه‌های مبارزاتی، در خط مقدم مبارزه با استعمار قرار دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار