بوشهر: دبیرشورای مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 11 تن مواد مخدر در این استان کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 16 درصد افزایش نشان می دهد.
کد خبر: ۶۵۳۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۷ 09 September 2018

بوشهر: دبیرشورای مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 11 تن مواد مخدر در این استان کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 16 درصد افزایش نشان می دهد.

ارسطو ترکمان منش روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر افزود: با توجه به افزایش کشت خشخاش در افغانستان از هشت هزار و 500 تن به 10 هزار تن براساس دستور وزیر کشور دستگاه های مبارزه کننده با مواد مخدر نباید کاهش میزان کشفیات داشته باشند که استان بوشهر در این بخش تاکنون خوب عمل کرده است.
وی بیان کرد: در این مدت 21 باند مواد مخدر در استان بوشهر متلاشی، یکهزار و 425 نفر دستگیر و 11 دستگاه خودرو حامل مواد مخدر توقیف شده است.
ترکمان منش اضافه کرد: از این میزان کشفیات مواد مخدر 6 هزار و 394 کیلوگرم توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر، یکهزار و 903 کیلو نیروهای دریابانی، یکهزار و 400 کیلو نیروهای اداره کل اطلاعات، یکهزار و 150 کیلو سپاه امام صادق(ع) و هفت کیلوگرم را نیز گمرک کشف کرده است.
وی یادآور شد: از اول امسال تاکنون میزان کشفیات دریایی مواد مخدر در استان بوشهر هشت تن و 365 کیلوگرم است که نسبت به چهار تن و 260 کیلوگرم سال گذشته 97 درصد افزایش نشان می دهد.
ترکمان منش با بیان اینکه یکهزار و 400 کیلوگرم مواد مخدر از طریق انجام عملیات مشترک با استان های دیگر کشف و ضبط شده است گفت: تلاش می شود با انجام عملیات های مشترک جلو ورود مواد مخدر به استان از طریق استان های همجوار گرفته شود.
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر اضافه کرد: مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر در استان بوشهر از جمله دیگر برنامه های مهم این ستاد به شمار می رود.
وی یادآور شد: در نیمه دوم سال جاری همایش گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر با رویکرد اشتغال و سبک زندگی سالم و نقش رسانه در استان بوشهر با حضور 6 استان منطقه 2 کشور و کارگاه آموزش پیشگیری از اعتیاد و توانمندسازی سازمان های مردم نهاد برگزار می شود.
ترکمان منش اضافه کرد: در زمان حاضر 300 نفر در اردوگاه کاردرمانی محکومان مواد مخدر در استان بوشهر نگهداری می شوند که تامین امکانات و زیرساخت های ورزشی از نیازهای ضروری این افراد است.
وی پرداخت یک میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار برای اشتغال 14 نفر از بهبود یافتگان مواد مخدر در استان بوشهر را از جمله دیگر اقدامات این ستاد بیان کرد.
ترکمان منش یادآورشد: در مدت مشابه سال گذشته میزان کشفیات مواد مخدر استان بوشهر 9تن و 300 کیلوگرم بوده است. 
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: در زمان حاضر این استان فاقد کمپ ترک اعتیاد و مراکز تی سی (مرکز بستری ترک اعتیاد) ویژه بانوان است.
مریم آذر شب افزود: در همین ارتباط بانوانی که متقاضی ترک اعتیاد در استان هستند باید به استان های دیگر اعزام شوند که این وضعیت مشکلاتی را برای استان به وجود می آورد

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار