مدیرکل استاندارد استان بوشهر با تاکید بر مقابله با ورود کالای غیراستاندارد به بنادر گفت: بازرسان این اداره کل از ورود ۱۹ محموله کالای غیراستاندارد به وزن ۱۰۰ تن و با ارزش ۱۸ میلیارد ریال به بنادر و گمرک‌های این استان جلوگیری کردند.
کد خبر: ۸۵۰۹۹۹
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۷ 16 May 2020

جلوگیری از ورود 100 تُن کالای بی‌کیفیت در گمرکات بوشهر

محمد رحیم بهره‌مند صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر اهمیت مصرف کالای استاندارد در جامعه را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در این راستا ارتقاء سلامتی استان منوط به مصرف کالاها و محصولات استاندارد است.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر جلوگیری از تولید، واردات و عرضه کالای غیراستاندارد را مورد تاکید قرار داد و افزود: مقابله با ورود کالاهای غیراستاندارد، از جمله مهمترین اولویت‌های کاری اداره کل استاندارد محسوب می‌شود و در این راستا،طی سال گذشته، اقدام به بررسی 11 هزار اظهارنامه وارداتی و حدود 300 اظهارنامه صادراتی کرده و حدود پنج هزار نمونه توسط گمرکات استان برای تعیین ماهیت به این اداره کل ارجاع داده شده است.

وی با اشاره به آزمون نمونه‌های مورد بازرسی، اذعان کرد: پس از انجام بازرسی، نمونه‌برداری و آزمون‌های لازم، از ورود 19 محموله وارداتی به وزن 100 تن و با ارزش 18 میلیارد ریال به سبب مغایرت با الزامات استاندارد، جلوگیری شد.

بهره مند ادامه داد: همچنین در مدت مشابه، از صدور 3 محموله صادراتی نیز با توجه به مغایر بودن با استانداردهای مربوطه ممانعت به عمل آمد.

وی، از اجرای طرح نظارت بر کالاهای مصرفی در بازار استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: در این راستا گروه‌های مختلف نظارتی در بازارهای استان بوشهر بر کالاهای مصرفی مردم نظارت می‌کنند که این مهم در ماه مبارک رمضان افزایش یافته است.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با بیان اینکه در بازرسی‌های به عمل آمده کالای غیراستاندارد شناسایی و جمع‌آوری شده است گفت: کالاهای غیر استاندارد جمع آوری شده با هماهنگی کارشناسان اداره کل تعزیرات حکومتی معدوم می‌شود.

منبع/ فارس 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار