کد خبر: ۸۶۵۶۹۱
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸ 22 June 2020
نقاط ایمن برای اسکان اضطراری در کنگان جانمایی شود

بوشهر - فرماندار کنگان گفت: در راستای اهداف پدافند غیرعامل، تهیه نقشه شهری و جانمایی نقاط ایمن برای اسکان اضطراری در این شهرستان ضروری است.

سید علی پاک نژاد عصر یکشنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل شهرستان ضمن تبریک روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی و روز اصناف اظهار داشت: شهروندان با هوشیاری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا همکاری کنند.

وی رسالت پدافند غیرعامل را حفاظت از زیرساخت‌ها عنوان کرد و افزود: ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل نوعی سرمایه گذاری جهت پیشگیری از آسیب‌ها است.

فرماندار کنگان به آموزش‌های مردم محور در حوزه پدافند غیرعامل اشاره و بیان کرد: اطلاع رسانی، آگاه سازی و ایجاد آمادگی‌های لازم برای پیشگیری و مقابله با آسیب‌ها و مخاطرات از وظایف اصلی پدافند غیرعامل شهرستان است.

پاک نژاد ایجاد فرهنگ و باور عمومی در خصوص به کارگیری اصول پدافند غیرعامل را ضروری عنوان و تاکید کرد: به کارگیری تمام ملاحظات پدافند غیرعامل در کلیه حوزه‌های خدماتی و عمرانی مورد انتظار مسئولین و مردم است.

فرماندار کنگان ضمن تاکید بر تهیه نقشه شهری و جانمایی نقاط ایمن برای اسکان اضطراری گفت: حفاظت از جان و مال مردم و زیرساخت‌ها و منابع اقتصادی شهرستان از اهداف اصول پدافند غیرعامل است.

وی خواستار برگزاری کارگاه‌های آموزشی در مدارس به منظور آگاه سازی دانش آموزان با اصول پدافند غیرعامل و برپایی ایستگاه سلامت (تهدید بیوتروریسم) با موضوع پدافند غیرعامل شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار