استاندار بوشهر با تاکید بر تامین مصالح اجرای پروژه خط ریلی بوشهر از طریق معادن استان گفت: تکمیل خط ریلی بوشهر با توجه به نقش آن در توسعه استان در اولویت قرار دارد و نباید در اجرای این پروژه تعلل صورت بگیرد.
کد خبر: ۹۱۸۳۳۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶ 22 November 2020

عبدالکریم گراوند پیش از ظهر امروز در جلسه شورای معادن استان بوشهر با تأکید بر گره‌گشایی از مشکلات سرمایه‌گذاران در حوزه صنایع معدنی اظهار داشت: در واگذاری معادن به سرمایه‌گذاران با رعایت موارد ایمنی، حفاظت محیط زیست و مسائل اجتماعی، باید تسریع شود.

وی، با اشاره به معادن شهرستان جم در واگذاری به بهره‌بردار گفت: انتظار می‌رود در نشست تخصصی مسئولان ذیربط در تعیین تکلیف معادن شهرستان جم در واگذاری به بهره‌بردار اقدام شود.

استاندار بوشهر با اشاره به فعالیت 3 کارخانه سیمان در استان بوشهر خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت بالای صادرات محصولات غیرنفتی و تولیدی از جمله سیمان و مواد معدنی، ساخت کارخانه سیمان جدید براساس ظرفیت معادن مورد توجه قرار دارد.

گراوند با تأکید بر تأمین مصالح مورد نیاز اجرای پروژه راه آهن بوشهر از طریق معادن استان افزود: برای حل مشکل معدن تأمین مصالح پروژه راه آهن بوشهر تشکیل کارگروه تخصصی با حضور مسئولان ذیربط ضروری است.

وی، با تأکید بر تعیین تکلیف معدن تأمین مصالح خط ریلی بوشهر تا 2 هفته تصریح کرد: مجوز فعالیت معادن پروژه راه آهن بوشهر باید با رعایت قوانین صادر شود.

استاندار بوشهر، این استان را زمانی دروازه تجارت ایران دانست و بیان کرد: با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر در عرصه بنادر، گمرک و تجارت دریایی باید مشکلات این حوزه در کوتاه‌ترین زمان برطرف شود.

گراوند توسعه استان بوشهر را منوط به تکمیل پروژه راه آهن دانست و تأکید کرد: تکمیل خط ریلی بوشهر با توجه به نقش آن در توسعه استان در اولویت قرار دارد و با توجه به ظرفیت استان بوشهر در حوزه تجارت و بنادر نباید در اجرای پروژه راه آهن تعلل صورت بگیرد.

وی از تخصیص اعتبار خط ریلی بوشهر در 2 سال گذشته خبر داد و خاطر نشان کرد: امسال و سال قبل اعتبار پروژه خط ریلی بوشهر 100 درصد تخصیص یافت و این در حالی است که از اعتبارات متوازن استانی در تسریع این پروژه کمک شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار