مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره گفت: با استقرار نخستین دکل حفاری پس از سال‌ها در میدان مشترک فروزان فعالیت حفر و تعمیر چاه ها با هدف افزایش تولید نفت از این میدان آغاز شد.
کد خبر: ۹۷۷۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵ 11 July 2021

روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره روز یکشنبه به نقل از علیرضا سلمان‌زاده، اعلام کرد: هدف از استقرار این دکل در میدان مشترک نفتی فروزان حفر و تعمیر ۲۶ حلقه چاه و افزایش ۲۳ هزار بشکه‌ای تولیداست.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره افزود: پروژه توسعه میدان مشترک فروزان در شرکت نفت فلات قاره ایران یکی از طرح‌های شرکت ملی نفت است که اهمیت بالایی در نگهداشت و افزایش تولید دارد و به این منظور تعریف شده است.

وی اضافه کرد: پیمانکار این طرح به صورت مشارکت در بخش تحت‌الارضی پتروپارس و در بخش سطح الارضی شرکت مبین سازه گستر است.

سلمان زاده ادامه داد: بر اساس برنامه اولیه این طرح، دکل WT۱، حفاری هفت حلقه چاه را در موقعیت سکوی اقماری F۱۸ در میدان نفتی فروزان انجام می‌دهد.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره اظهار کرد: برای سرعت بخشی به عملیات بخش تحت‌الارضی طرح، قرار است از خدمات دکل حفاری دیگری نیز استفاده شود که این دکل در آینده‌ای نزدیک پس از آماده‌سازی مقدمات لازم به میدان فروزان اعزام می‌شود و در سایر سکوهای اقماری حفاری و تعمیرات برخی از چاه‌های میدان را آغاز می‌کند.

وی یادآور شد: تعداد چاه‌های جدید حفاری در طرح ۱۳ حلقه و سایر عملیات روی چاه‌ها تعمیراتی است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین