مدیر عامل شبکه آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: با هدف جلوگیری از انسداد شبکه‌های آب و فاضلاب طرح آزادسازی شبکه‏‌های یاد شده از ریشه‏ درختان اکالیپتوس و کنوکارپوس در این استان آغاز شد.
کد خبر: ۹۸۸۶۱۱
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹ 25 August 2021

 

به گزارش تابناک بوشهر، عبدالحیمد حمزه پور روز چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: در موارد متعددی مشاهده شده که شبکه‏‌های آب و فاضلاب به دلیل نفوذ ریشه درختان و یا محصور شدن با آنها قطع و مسدود شده اند.

وی بیان کرد: در این ارتباط به تازگی نیز موردی بی آبی در بندر دیر گزارش شد که پس از بررسی مشخص شد درگیری ریشه درخت آکالیپتوس با شبکه منجر به قطع شدن شبکه آب شده است.

حمزه پور اظهار داشت: ساماندهی شبکه‏‌های درگیر با ریشه های درختان در تعامل با شهرداری‌‏ها صورت خواهد گرفت که انتظار می رود همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی افزود: در این ارتباط توجه به محیط زیست و فضای سبز به عنوان یک اصل مورد توجه است و تاحد امکان سعی می‌شود از قطع کردن درختان جلوگیری و زمینه برای انتقال آن به یک مکان مناسب فراهم شود.

حمزه پور اظهار داشت: درختانی مانند اکالیپتوس و کنو کارپوس پس از مدت کوتاهی بعد از کاشت ریشه‌های آن به سرعت رشد می‌کند و به دلیل اینکه به آب کمی نیاز دارد برای تامین آب، ریشه هایشان به سمت آب های زیر زمینی و لوله های فاضلاب سوق پیدا می‎‌کنند.

وی گفت: علاوه بر انسداد شبکه های آب در اثر درگیری با ریشه درختان، ورود ریشه درختان به شبکه فاضلاب های شهری سبب می شود تا مجرای فاضلاب ها را بسته و فاضلاب از کف خانه ها بالا بزند.

حمزه پور تاکید کرد: امیدواریم شهرداری ها به عنوان متولی فضای سبز شهر راهکار برای حل این معضل پیدا کنند و در انتخاب گونه‌‏های سازگار با محیط اطراف شبکه های آب اهتمام جدی داشته باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار