وزیر نفت با اشاره به تولید ۷۰ درصد گاز مصرفی کشور از تاسیسات پارس جنوبی در استان بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده نخستین ردیف شیرین‌سازی فاز ۱۴ پارس جنوبی زمستان امسال وارد مدار تولید می‌شود.
کد خبر: ۹۹۱۰۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲ 04 September 2021

جواد اوجی در پایان سفر دو روزه به منطقه پارس جنوبی در گفتگویی با خبرنگاران با اشاره به نقش مهم تأسیسات پارس جنوبی در تأمین گاز مصرفی و خوراک صنایع پتروشیمی و تأسیسات پایین‌دست اظهار داشت: از پالایشگاه فازهای پارس جنوبی در شبانه‌روز ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز تولید و به شبکه سراسری گاز کشور منتقل می‌شود.

وزیر نفت با بیان اینکه پارس جنوبی در اقتصاد و درآمدهای ارزی نقش مهم و قابل توجهی دارد تصریح کرد: علاوه بر تولید انواع ‌محصولات از صنایع پارس جنوبی، عمده محصولات جانبی صادر می‌شود که در این راستا تقویت و افزایش زنجیره ارزش برای جلوگیری از خام‌فروشی در اولویت قرار گرفته است.

وی از سرمایه‌گذاری ۸۰ میلیارد دلاری در منطقه پارس جنوبی خبر داد و بیان کرد: توجه به محیط‌های پیرامونی و مسئولیت‌های اجتماعی صنایع گاز، پتروشیمی و تأسیسات پایین‌دست مورد توجه قرار دارد که امید می‌رود در راستای مطالبات مردم این مناطق طرح‌ها و برنامه‌های مهمی اجرا شود.

اوجی، فاز ۱۴ پارس جنوبی از طرح‌های باقیمانده دانست و تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده نخستین ردیف شیرین‌سازی فاز ۱۴ پارس جنوبی زمستان امسال وارد مدار تولید می‌شود که نقش مهمی در جبران کسری گاز دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار