حضور ۴۰۰۰ ناظر و نماینده نامزدها در انتخابات بوشهر

رئیس هیئت نظارت بر چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان بوشهر از سلامت انتخابات خبر داد و گفت: در این راستا به‌کارگیری ۴ هزار و ۱۸۶ ناظر شورای نگهبان و نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری در شعب اخذ رأی استان در تضمین سلامت انتخابات مشارکت دارند
کد خبر: ۱۱۷۴۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۳ 05 July 2024

به گزارش تابناک بوشهر، خلیل رضایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به حضور پرشور و باشکوه مردم در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: فعالیت ناظران شورای نگهبان در استان بوشهر برای بررسی سلامت آن از همان شروع رأی‌گیری در نقاط مختلف استان بوشهر آغاز شده است.

وی از به‌کارگیری 2800 نفر از ناظرین مجرب و آموزش دیده در سطوح مختلف، امر نظارت بر 790 شعبه اخذ رأی خبر داد و بیان کرد: برای تضمین سلامت انتخابات 4 هزار و 186 ناظر شورای نگهبان و نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری در شعب اخذ رأی استان فعالیت می‌کنند.

رئیس هیئت نظارت بر چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان بوشهر ادامه داد: ان‌شاءالله مانند انتخابات ادوار گذشته قوانین و مقررات و بی‌طرفی کامل از سوی ناظرین شورای نگهبان رعایت شود و آنان از آرای مردم صیانت و حفاظت خواهند کرد. برای اطمینان بخشی به این مهم ، برای هر شعبه اخذ رأی 3 تا 4 ناظر کیفی و مسلط بر قانون انتخابات در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به حضور نماینده کاندیداها در هر صندوق اخذ رأی استان بوشهر خاطرنشان کرد: طبق قانون انتخابات ریاست جمهوری و با اعلام ستاد انتخابات کشور ، تمهیدات لازم برای حضور نمایندگان کاندیداهای ریاست جمهوری در همه شعب اخذ رأی فراهم شده است که یک‌هزار و 386 نفر نماینده نامزدهای ریاست جمهوری در شعب اخذ رأی استان حضور دارند.

رئیس هیئت نظارت بر چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان بوشهر تأکید کرد: همچنین طبق توافق صورت گرفته ، نمایندگان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری امکان حضور در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها از ابتدا تا انتهای روز اخذ رأی دارند و در جریان همه فرآیند انتخابات قرار می‌گیرند.

رضایی بیان کرد: طبق اصل 99 قانون اساسی شورای نگهبان و هیئت‌های منتسب به آن بر همه فرآیندهای انتخابات نظارت مستمر و دقیق داشته که این مهم در روز اخذ رأی و حتی شمارش و تجمیع آراء هم ادامه دارد و تلاش می‌شود به مدد الهی امانتدار آرای مردم بصیر و عزتمند ایران اسلامی باشیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار