مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: از محل مصوبات ششمین سفر استانی رئیس جمهور و دولت سیزدهم به این استان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایمن سازی روستاها در شهرستان‌های تنگستان، دشتی و جم اختصاص یافت‌.
کد خبر: ۱۰۶۸۶۷۴
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۴ 21 September 2022

علیرضا مقدم روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با تخصیص این میزان اعتبار سه هزار و ۲۱۳ متر دیوار حفاظتی در ۱۶ روستای شهرستان‌های دشتی، تنگستان و جم احداث شد.

وی اظهار کرد: همچنین ساخت یکهزار و ۸۰۰ واحد مسکونی از محل مصوبات سفر رئیس جمهور به استان بوشهر در ۱۰ شهرستان عملیاتی و اعتبار آن بطور ۱۰۰ درصد جذب شده است.

مقدم ادامه داد: از این شمار واحد مسکونی یکهزار و ۲۳ واحد مسکونی بهره برداری شد و میزان مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی در استان بوشهر به ۵۹ درصد افزایش یافت.

وی یادآور شد: افزون براین عملیات اجرایی ۵۸۰ واحد مسکونی دیگر نیز در استان بوشهر آغاز و برای گرفتن تسهیلات بانکی به بانک‌های عامل معرفی شدند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: همچنین از ابتدای سال تاکنون بازنگری ۵۰ طرح هادی در این استان تهیه و تصویب شد.

مقدم اظهار کرد: یکی از برنامه های مهم بنیاد مسکن در سالجاری تهیه و تصویب طرح هدف گردشگری در سه روستای ( نینیزک در دشتستان، هاله در عسلویه و گَشی در تنگستان) است.

وی با اشاره به تهیه و تصویب ۲۴ طرح منظومه روستایی در استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با همکاری اداره های ثبت اسناد و املاک، ۵۵۵ جلد سند مالکیت روستایی و ۱۸۵ جلد سند مالکیت شهری در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت این استان صادر شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار