نماینده، ولی فقیه و امام جمعه بوشهر گفت: صنایع نفت و گاز و پتروشیمی‌های مستقر در استان بوشهر به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند.
کد خبر: ۱۱۶۴۲۸۱
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۱ 26 April 2024

به گزارش تابناک بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه امروز بوشهر اظهار کرد: علیرغم اینکه بار‌ها موضوع عمل به مسئولیت اجتماعی صنعت نفت و گاز در همین تریبون تذکر داده شده، ولی متأسفانه مسئولان صنعت از عمل به وظیفه خود پرهیز کرده و یا درصورت عمل بصورت حداقلی انجام داده‌اند واین موضوع برای مردم ولایت‌مدار دارالحماسه بوشهر قابل قبول نیست.

خطیب جمعه بوشهر اضافه کرد: اولویت اول صنعت باید استان بوشهر باشد درحالی که برای انجام مسئولیت اجتماعی خود هزار و یک دلیل می‌آورند که از نظر قانون محدودیت دارند، ولی مشاهده می‌شود که دراستان‌های دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، آموزش عالی، فرهنگ و هنر، محیط زیست و ورزش استان دارای کمبود جدی اعتبارات است، تصریح کرد: اگر قرار است در استان‌های دیگر سرمایه‌گذاری وخرید کنند باید در استان بوشهر به‌صورت ویژه انجام دهند و حق مردم استان بوشهر را ادا کنند و این عمل آن‌ها از لحاظ قانونی ایراد جدی دارد.

خطیب جمعه بوشهر نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی را مورد خطاب قرار داد و تاکید کرد: بصورت جدی باید این موضوع پیگیری شود چراکه این مطالبه جدی مردم استان بوشهر است، این حق قانونی مردم استان را استیفا کنید.

وی حذف شهرستان دیر از حق آلایندگی دراستان را عملی غیرقانونی دانست و گفت: باید دراین خصوص بازنگری شود و همان طور که این حق به شهر‌های استان‌های مجاور صنایع استان پرداخت می‌شود به این شهرستان هم تعلق بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ۱۲ اردیبهشت ماه و روز معلم را به فرهنگیان و معلمان استان و کشور تبریک گفت وخواستار توجه دولت به این قشر که از تاثیرگذارترین اقشار جامعه هستند، شد.

برچسب ها: بوشهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار