tabnakostan

استاندار ایلام و گمانه زنی ها/گزینه محتمل استانداری ایلام
به هر تقدیر ناگزیریم در این برهه در یک همسویی نا خواسته با نگاه‌های سنتی ،آنچه را طلب کنیم که خواست بخش قابل توجه افکار عمومی است، یعنی اهتمام به ظرفیت های با تجربه و توانمند استان ایلام برای مدیریت منابع خود !
برخورد با عوامل تهیه تیزر تبلیغاتی غیراخلاقی در مشهد/ ممنوع الخروجی تهیه کننده و کارگردان
سرپرست ناحیه هفت دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی (ویژه فضای مجازی) از برخورد با عوامل تهیه و انتشار و سفارش دهنده ویدیوی تبلیغاتی با مضمون غیراخلاقی خبر داد.
دستگاه نظارتی ورود کند :
تعارض منافع در ضدیت با اخلاق حرفه ای نظام مهندسی /تایید دوباره رد صلاحیت شدگان مهر تایید بر تعارض منافع !
با وجود تحلفات محرز که در ذیل به صورت تلویحی به آنها اشاره شده است ،ورود مدیرکل به تایید صلاحیت افرادی که می توانند چالشی جدی برای نظام مهندسی ایجاد نماید مصداق حرکت در دالان تعارض منافع است ،تعارضی از از جنس دارار بودن و یاعضویت در چندین شرکت ژئوتکنیک وهمزمان عضویت در هیات مدیره نظام مهندسی و شورای انتظامی !!
ائتلاف برای خود زنی !
قطعا اگر آذر برای استانداری ایلام و یا هر مقام اجرایی در داخل استان انتخاب می شد لابی برای حذف وی توسط سیاسیون امری کاملاطبیعی ورقابتی تلقی میشد ولی اینکه یک ایلامی  با اتکا و شاخص های علمی و توانایی خود در حال رشد است پذیرفتنی نیست عده ای در داخل استان با پیش کشیدن مسائل فرعی و درون استانی  برای حذف فرزندان استان در سطح کلان تلاش کنند. 
استاندار:
خوزستان در وضعیت بسیار خطرناکی از نظر کرونا قرار دارد
استاندار خوزستان وضعیت کرونا در این استان را بسیار خطرناک اعلام کرد و گفت: اکنون با توجه به قرار گرفتن در اوج بیماری نیازمند کمک همه جانه هستیم.
علی اکبر بسطامی عنوان کرد؛
دنبال استاندار امنیتی برای استان نیستیم +تحلیل موضوع
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: ما دنبال استاندار امنیتی برای استان نیستیم و استاندار آینده ایلام باید دارای سبقه اقتصادی، اجتماعی با پیوست فرهنگی باشد.
در جشنواره شهید رجایی فقط نیروی دریایی ایلام حائز مقام نشد !!
جای تعجب دارد در حالیکه وضعیت نارضایتی عمومی مردم از عملکرد دستگاههای اجرایی از صدر تا ذیل بر همگان عیان است و این نارضایتی به شکل رکود در فعالیت دستگاهها در حوزه های مختلف عمرانی ،کشاورزی ،زیرساختی و خدماتی بروز نموده و آثار آن در میزان مشارکت مردم در پای صندوق های رای وبه تبع آن نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی ،شوراها وریاست جمهوری نمایان شده است ،اما در جشنواره شهید رجایی ،29دستگاه اجرایی استان بعنوان نمونه مرود تجلیل قرار گرفته اند !
عادل آذر فرصت یا تهدید!؟
حضوز آذر در کنار رئیس جمهور به عنوان رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور  هیچ گونه تهدیدی برای استان ایلام و افراد نیست ،باشد با نگاهی نو  به دور از نگاه قومی ، شخصی ، وسیاسی  به فکر توسعه و آبادانی استان محروم ایلام باشیم  و راه پر از اشتباه گذشته خود در خصوص فرزندان ایلام که همه دارای توانمندی در عرصه های مختلف هستند از طوما نویسی به حمایت و تقویت اصلاح و به نسل های بعد منتقل کنیم .
روزهای تاریک موج کرونا در خوزستان؛ از نگهداری بیماران در راهروی بیمارستان‌ها تا تحمیل تخت اضافی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به بستری بیماران در راهرو بیمارستان گلستان، گفت: بارها اعلام کرده‌ایم با کمبود تخت عادی و ICU مواجه هستیم اما هیچ بیماری بدون ارائه خدمات نمانده است؛ حتی تخت‌های اضافی به بخشی تحمیل شده یا بیمار در راهرو نگهداری شده است تا بیماران خدمات درمانی را دریافت کنند.
استاندار جدید ایلام ،روی خط گمانه زنی ها وشایعات مجازی !/مردم استان ایلام از وزیر کشور چه انتظاری دارند؟
اینک که مدیریت سیاسی واجرایی جدید کشور ناگزیر به تبعیت از یک مدل عرفی ،تغییرات مدیران را از نوک هرم مدیریت کلید زده و بزودی موج این تغییرات به لایه های میانی وپایینی کشور یعنی استانداران ،فرمانداران ،ادرات کل استان های وشهرستان ها خواهد رسید ، اهتمام به خواست و مطالبات مدیریتی مردم استان ایلام باید در این موج لحاظ شود .
گزارش میدانی تابناک کهگیلویه و بویراحمد از کمربندی یاسوج
روزهای تلخ پروژه ای که از زمانبندی جلوتر است! / دولتی هایی که نه به جان مردم اهمیت می دهند نه به اموال خود ! / آیا مسئولی برای پاسخگویی وجود دارد؟+ تصاویر و فیلم
این پروژه علی رغم سرعت خوب اولیه در روند اجرایی که تا اینجای کار داشته است و به گفته مشاور این طرح از جدول زمانبندی جلوتر است ، روزهای تلخی را سپری می کند و اکنون متوقف شده است !
تابناک کهگیلویه و بویراحمد بررسی می کند
اما و اگرهای نیروگاه سیکل ترکیبی پادوک / سخنان متفاوت دو نماینده ! / فرماندار و حاشیه سازان!
البته تابناک کهگیلویه و بویراحمد در خبری انتقال توربین این نیروگاه را از قبل هشدار داده بود اما در همان موقع هم متاسفانه موضوع را حاشیه سازان به مباحث رقابتی دو نماینده فعلی و سابق گره زدند و اجازه پیگیری مصرانه داده نشد و سخنان حال نماینده مجلس می تواند به نوعی تایید خبرهای آن موقع تابناک باشد!
پنجاه و سومین قله بالای چهار هزار متر دنا شناسایی شد + تصاویر
مهریان : قله رمه چری با ارتفاع چهار هزار و صد متر به عنوان پنجاه و سومین قله بالای چهار هزار متر رشته کوه دنا شناسایی شد.
طی دیدار چهره به چهره خبرنگاران با مردم زلزله زده سی سخت عنوان شد:
افزایش تسهیلات زلزله مطالبه اصلی مردم زلزله زده سی سخت/تسهیلاتی که پرداخت نشده اما پیامک پرداخت قسط می آید/تسهیلات بلاعوض پرداخت نمی شود چون اعتبار نیست/آستانه صبر مردم پایین آمده است/مردم از خلاء شورای شهر زیان می بینند/سازه های اسکلت فلزی که بدور از نظارت کامل  در زلزله بعدی حادثه آفرین خواهند بود/خانواده هایی که گرفتار کمیسیون ماده 5 و خانه به دوش هستند + فیلم و تصاویر
طی بازدید میدانی جمعی از خبرنگاران خبرگزاری ها و رسانه های محلی استان کهگیلویه و بویر احمد از وضعیت ساخت سازها و روند کیفی و اصولی کار در شهر زلزله زده سی سخت که در 29 بهمن 99 بر اثر وقوع حادثه زلزله 5/6 دهم ریشتر خسارات شدیدی به منازل مسکونی،تجاری  و طرح های کشاورزی وارد گردیده بود دیدن کردند.
جان مردم در خطر است /به اسم دلسوزی برای دین ،مرکز واکسیناسیون دهلران را تعطیل نکنید !/آمرین ضامن جان مردمند!
 متاسفانه از هفته ها قبل ، برخی  از افراد وگروه ها در شهرستان دهلران با فشار بر مسئولان ستاد کرونا و مسئولان بهداشتی به دنبال جابجایی مرکز تجمعی واکسناسیون در این شرایط سخت کرونایی وارد میدان شده اند وبا پیش کشیدن  مسائل شرعی در تلاشند  این مرکز را جابجا نمایند . جابجایی که قطعا باعث اختلال در بحث واکسیناسیون در شرایط مرگ بار فعلی که کرونا ایجاد کرده است در پی خواهد داشت !
۱۶ روستا در طالقان که هنوز رنگ آسفالت ندیده‌اند/ جاده جدید هشتگرد طالقان بدون ایمنی، بدون آنتن، بدون روشنایی!!
فرماندار شهرستان طالقان با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به تامین نیازهای طالقان به ویژه راه های روستایی گفت: ۱۶ روستا از طالقان هنوز رنگ آسفالت ندیده اند که نیازمند تخصیص اعتبارات و حمایت ویژه برای احداث و ترمیم راه های روستایی هستیم.
اوج آشفتگی در فوتبال خوزستان؛ تیم‌های نفتی در نقطه صفر
 این روزها می توان اوج آشفتگی در فوتبال خوزستان را در دو تیم نفتی که روزهای نا به سامان و نگران کننده ای را پشت سر می گذارند، مشاهده کرد.
قیمت هویج آب می‌رود
رئیس اتحادیه میوه و تره بار اهواز گفت: تا نیمه شهریورماه قیمت هویج کاهش می‌یابد و از تب و تاب خواهد افتاد.
باید از ادامه طرح های ناکارآمد شهر کرج جلوگیری شود/ افزایش ساخت و ساز غیر مجاز در تعطیلات اخیر
عضو شورای شهر کرج گفت: برخی از طرح‌های در حال اجرا در شهر کرج بدون کارشناسی آغاز شده و باید در یک اقدام جهادی از اجرای آنها جلوگیری شود.
واکنش رئیس شورای شهر کرج به کارکنان دارای شغل دوم در شهرداری
رئیس شورای شهر کرج درواکنش به کارکنان دارای شغل دوم در شهرداری که در ساعات اداری به کار دیگری مشغول هستند، گفت: این گزارش بررسی و با افراد خاطی برخورد می‌شود.
به بهانه تصادف مرگبار جاده سرطاف :
مدیران عزیز ! شما و جان خانواده هایتان ،مسیر خانه باغ های سرطاف پر خطر است !
چرا باید شعاع دید مدیران ما اینقدر کوچک و ذره بینی شده وساختارهای مدیریتی تا این اندازه فاقد حائل باشند که تشخیص تعریض وآسفالت این دوکیلومتر جاده کشنده برای دو دستگاه شهرداری ایلام و اداره راه وشهرسازی سخت ونفس گیر باشد تا ماحصل آن رها شدن نفس از قفس سه هم استانی عزیزمان باشد ؟!
چهار سد خوزستان امکان تولید برق ندارند
سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور گفت: تراز آبی عمده سدهای برق‌آبی کاهش یافته است. به طور مثال سدهای کارون ۴، کارون ۳، شهید عباسپور و گدار امکان تولید ندارند یا به صورت محدود می‌توانند تولید کنند.
با واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی کرونا زندگی به حالت سابق برمی‌گردد؟/ هویج تاثیری بر کرونا ندارد؛ تنوع غذایی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند
مهرداد بابایی گفت: تا زمانی که پاندمی کرونا در دنیا شکسته نشود حتی با واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی هم نمی توان امیدوار به ریشه کن شدن بیماری بود.
واکسیناسیون، شرط تحصیل حضوری دانشجویان تحصیلات تکمیلی
مدیر امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه از نظر امکانات برای بازگشایی در سال جدید آماده هستیم، گفت: اگر قرار است دانشجویان تحصیلات تکمیلی به صورت حضوری تحصیل کنند، حتماً باید یک یا دو دوز واکسن را دریافت کرده باشند و مقداری ایمنی نسبت به ویروس داشته باشند تا دچار مشکل نشویم.
عاشورای حسینی در سنندج
مردم اهل تشیع و اهل سنت استان کردستان همانند تمامی مسلمانان جهان در روز عاشورا به عزاداری امام حسین علیه السلام پرداختند.
در سایه سکوت مسئولین ونمایندگان ایلام صورت گرفت :
منابع ایلام در خدمت توسعه استان همسایه / توسعه نفت و گاز کرمانشاه ،سند چپاول منابع ایلام
به واقع می توان رونمایی از سند توسعه نفت وگاز اساان کرمانشاه را سند روسیاهی مسئولینی نامید که مهر شرمساری نشای از  ناتوانی آنان در صیانت از منافع مردم محروم استان ایلام تا ابد بر پشیانی اشان خودنمایی خواهد کرد. باید آن را سند به محاق رفتن توسعه استان و به یغما رفتن منابع خدادادی آن از سوی مسئولین وزرات نفت نام نهاد.
افزایش ۸۰ درصدی ابتلا در خوزستان / لزوم تعطیلی هفته دوم
 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: با توجه به شرایط موجود و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط عموم مردم، نادیده انگاشتن واقعیتی به نام کرونا و عادی‌انگاری، انتظار ادامه روند افزایشی بیماری وجود دارد.
جستاری در مورد کابینه و وزارتخانه آینده ساز کشور
در میان وزرای پیشنهادی دولت جناب رئیسی ، وزیر آموزش و پرورش بیش از بقیه وزیران مورد توجه و نقد جامعه قرار گرفته است و این به لحاظ اهمیت جایگاه فرهنگ و آموزش و نقش حیاتی این وزارتخانه قابل تبیین است که به نظر می رسد در هر دولتی باید زبده ترین و توانا ترین نیرو ، باسواد ترین و کارآمد ترین عنصر و شناخته ترین و فرهیخته ترین فرد فرهنگ ساز کشور برای این منصب مهم در نظر گرفته شود .
قطعی مکرر برق و بی عدالتی در توزیع خاموشی ها
مگر سهم روستاها و حتی شهرهای استان ایلام از کل مصرف برق کشور چقدر است ؟یقینا جمع مصرف خانگی ،صنعتی و صنفی و کشاورزی ایلام به یک درصد روشنایی معابر تهران و مشهد و اصفهان هم نمی رسد اما مردم محروم استان ما باید متحمل خاموشی چند برابر آنان شوند .