استاندار بوشهر با اشاره به اجرای آب‌شیرین‌کن 17 هزار مکعب بوشهر گفت: فاز نخست آن حداکثر تا یک ماه آینده به ظرفیت 5 هزار متر مکعب وارد مدار تولید می‌شود.
کد خبر: ۱۰۰۱۵۷۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۴ 14 October 2021

احمد محمدی‌زاده عصر امروز در بررسی روند اجرا طرح‌های آب‌شیرین‌کن بوشهر، با بیان اینکه این پروژه‌ها فعال است اظهار داشت: پروژه شیرین‌سازی آب دریا در ساحل بوشهر به ظرفیت ۱۷ هزار مترمکعب در حال اجراست که فاز نخست آن حداکثر تا یک ماه آینده به ظرفیت پنج هزار متر مکعب وارد مدار تولید می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه پروژه آب‌شیرین‌کن ۱۷ هزار مترمکعبی بوشهر به‌صورت کامل تا پایان امسال تکمیل و وارد مدار تولید می‌شود گفت: تا پایان امسال در مجموع در شبانه‌روز ۱۷ هزار مترمکعب آب وارد شبکه آبرسانی بوشهر می‌شود.

وی با تأکید بر تسریع در حل مشکلات اجرای پروژه آب‌شیرین‌کن ۱۷ هزار مترمکعب بوشهر گفت: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر برای حل مشکلات این پروژه پیگیری‌های لازم در دستور کار قرار داد.

محمدی‌زاده خطاب به مسؤولان شرکت آب منطقه‌ای بوشهر تأکید کرد: مدیرعامل و معاونان شرکت آب منطقه‌ای بوشهر موظف هستند مشکل زمین آب‌شیرین‌کن ۱۷ هزار مترمکعب بوشهر در کوتاه‌ترین زمان برطرف کنند نباید یک موضوع ساده اینقدر پیچیده شود و اکنون کارگاه این پروژه معطل حل این مشکل است.

وی به پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعب بوشهر پرداخت و بیان کرد: برنامه‌ریزی تولید آب در این پروژه برای تولید ۶۰ هزار مترمکعب آب است که اکنون اجرای ۳۷ هزار مترمکعب آن در دست اجرا است.

پیشرفت ۶۷ درصدی پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۷ هزار مترمکعبی بوشهر

استاندار بوشهر پیشرفت ۶۷ درصدی پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۷ هزار مترمکعب بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تأکید کرد: قرارداد این پروژه که ۱۸ ماهه است از زمان بهره‌برداری به سبب افزایش هزینه‌ها و شرایط تورم و مشکلات اقتصادی عقب است.

محمدی‌زاده حل مشکلات تأمین منابع مالی پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۷ هزار مترمکعب بوشهر را مورد تأکید قرار داد و افزود: برای حل ‌مشکلات منابع مالی این پروژه اقدامات لازم انجام می‌شود تا وضعیت فعلی کارگاه این پروژه بهبود یابد و در اجرا آن تسریع شود.

وی با اظهار امیدواری برای بهره‌برداری آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعب زودتر از زمان تعیین شده گفت: امید می‌رود در فصل نخست سال آینده آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعب بود وارد مدار تولید و آب آن به شبکه آبرسانی منتقل شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار