رئیس شورای اسلامی استان و عضو شورای شهر بوشهر گفت: دستگاه‌‎های اجرایی این استان مسئولیت اجتماعی خود را در قبال مردم اجرایی کنند.
کد خبر: ۱۰۰۲۸۴۶
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰ 19 October 2021

عبدالخالق برزگرزاده روز سه‌‏شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تحقق مسئولیت اجتماعی از سوی دستگاه‌‎های مختلف و بویژه در حوزه صنایع نفت و گاز کمک شایانی به مدیریت شهرها و روستاها در راستای رسیدن به توسعه پایدار است.

وی بیان کرد: در این زمینه باید اعتبارات ارزش افزوده و آلایندگی به صورت عادلانه در بین شهرستان‎‌های استان بوشهر توزیع شود.

برزگرزاده ادامه داد: در حوزه شهرها و بویژه شهرهای ساحلی احداث شبکه فاضلاب نیز ضروری است زیرا این مهم از ورود آب های آلوده به دریا جلوگیری و گامی مهم در راستای حفاظت از محیط زیست دریایی است.

وی افزود: همچنین در حوزه مدیریت شهری نیاز است با تعامل سازنده با سازمان همیاری شهرداری‌‎های کشور برای تامین ماشین آلات موردنیاز شهرداری‌‏های استان بوشهر اقدام شود.

برزگرزاده اظهار داشت: تامین ماشین آلات موردنیاز شهرداری‌‎ها بدون شک گامی مهم در ارتقا سطح کمی و کیفی خدمات شهرداری‎‌ها به شهروندان است.

وی افزود: برای استفاده از ظرفیت سرمایه‏‌گذاران نیز انتظار است موانع و مشکلات متعدد فراروی آنها برداشته شود زیرا شهرداری‌‎ها با اعتبارات محدود خود قادر به انجام همه پروژه‌‎های مورد مطالبه از سوی شهروندان نیستند.

برزگرزاده اظهار داشت: در ارتباط با ته لنجی (کالای همراه ملوان) نیز انتظار است پیگیری ویژه صورت گیرد چراکه معیشت عمده مرزنشینان هم استانی از طریق واردت ته لنجی تامین می‌شود.

وی در بخش دیگری اظهار داشت: تعداد شوراهای اسلامی شهرستان‎‌ها، بخش‎‌ها و شهرها به ترتیب در استان بوشهر ۱۰، ۲۵ و ۴۰ شورا است.

رئیس شورای اسلامی استان بوشهر افزود: شمار اعضای شورای اسلامی شهرهای استان بوشهر ۱۸۷ عضو است که از این شمار ۲۳ زن هستند.

وی یادآور شد: در استان بوشهر ۳۶ شهر شورای پنج نفره، هشت شهر شورای هفت نفره و تنها مرکز این استان شورای ۹ نفره دارند.

برزگرزاده اظهار داشت: شمار دهیاری‏‌های استان بوشهر نیز ۳۶۷ دهیاری است که از این شمار ۳۶۵ دهیاری فعال است.

وی افزود: تعداد شوراهای اسلامی در روستاهای استان نیز ۳۸۶ شورا است که از این شمار ۳۴۰ روستا شورای سه نفره و ۴۶ روستا شورای پنج نفره دارند.

برزگرزاده اظهار داشت: شمار اعضای شورای اسلامی در روستاهای استان بوشهر یکهزار و ۲۵۰ نفر است که از این شمار ۱۵۰ نفر زن هستند.

وی افزود: شوراها ظرفیتی ارزشمند در راستای پیشرفت اهداف توسعه‌ای در استان هستند که انتظار می‌رود از این ظرفیت نهایت استفاده صورت گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار